| четврток, 6 декември 2018 |

Добри вести за Шумахер го собра семејството заедно

Добри вести успеаа да го соберат семејството и фановите на Михаел Шумахер. Тие за жал не се поврзани со здравјето на пилотот, кој настрада сериозно кај ски спуст во 2013 година, туку има добротворна иницијатива.

По инцидентот со Германецот беше формирана фондација “Продолжи да се бориш!”, која сега пушти во продажба постер со добротворна цел, а цената му е 36 долари.

“Со задоволство сакаме да бидеме партнери во оваа добра иницијатива. Ова е одличен начин да ја одбележиме кариерата на Михаел врз овој убав постер”, коментираше портпаролот на семејството Шумахер – Сабине Кем, која се поретко се појавува пред медиумите во последните неколку години.

Новинарите ја искористија и приликата, за да ја прашаат Кем каква е здравствената состојба на легендата, на што таа одби да одговори и ја одреди оваа тема како “семејна тајна”.

Цената на постерот е 36 долари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top