| четврток, 6 декември 2018 |

Влашка математика

Прашуваат мало Влавче:
– Имаш 10 јабуки. На брат ти му даваш пола. Колку јабуки ти остануваат? …
– 9 и пол!“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top