| четврток, 6 декември 2018 |

Заслужено

Жената: На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари…
Мажот: И тој ја изеде таа супа?!? …
Жената: Да…
Мажот: Епа тогаш ги заслужил тие сто денари!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top