| четврток, 6 декември 2018 |

Необичен прекин на натпревар во Холандија: Гола девојка влета на теренот (видео)

Во третата холандска лига на мечот помеѓу Рингзбурге Бојс и АФЦ (2-6), викендов се случи интересен инцидент кој мнгоу брзо го обиколи целиот свет. Една навивачка, потполно гола втрча на терен и непречена од обезбедувањето направи вистинско шоу.

Иако навивачите на мечот видоа дури осум гола, сепак главна атракција била болндинката која трчала гола по тревникот.

Во еден момент таа дури и му пришла на гостинскиот фудбалер Џоел Тилем, кој само ги кренал рацете и се повлече.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top