| четврток, 6 декември 2018 |

Лаказет му донесе бод на Арсенал во дербито против Ливерпул

Арсенал на „Емирати“ денеска го пречека тимот на Ливерпул во дерби мечот од 11. коло во англиската Премиер лига кој заврши со резултат 1-1. Во меч во кој имаше многу висок ритам, шанси, а помалку голови, гостинот велезе подобро и имаше неколку изгледни прилика за да го отвори резултатот во првото полувреме во кое мрежите мируваа.

Милнер го отвори резултатот по една несигурно одбрана на Лено 15-тина минути во вториот дел, а Францускиот напаѓач, Александар Лаказет им донесе бод на „топчиите“ со својот погодок во 82. минута.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top