| четврток, 6 декември 2018 |

Сепак го знаел јазикот: Што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер… (фото)

Скандалозниот фудбалер Џердан Шаќири кој стана популарен ова СП во Русија откако прослави гол покажувајќи албански орел, сега повторно е на мета во целиот регион.

Имено тој по мечот Ливерпул- Црвена Ѕвезда не сакаше да одговори на поставено прашање на српски јазик, но сега јасно е дека тој добро го познава истиот.

Доказ дека тој одлично говори и пишува јазикот е коментарот под фотографијата на неговиот поранешен колега, а сегашен играч на Стоук Ерик Питерс.

-Полека братуууу, напиша фудбалерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top