| четврток, 6 декември 2018 |

Фламинга наскоро доаѓаат во скопската зоолошка градина

Птици од видот фламинго наскоро ќе го збогатат животинското семејство во ЗОО Скопје, информира портпаролот на ЗОО Скопје, Тина Мицкоска преку својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top