| четврток, 6 декември 2018 |

Природна маска

– Ќерко, зошто си нервозна? …
– Ќе одам со другарките на Халовин, а не знам како да се маскирам…
– Доволно е да излезеш без пудра!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top