| четврток, 6 декември 2018 |

Мајчин

– Тато, зошто јазикот го нарекуваме мајчин јазик? …
– Затоа што татковците ретко доаѓаат до збор, сине!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top