| четврток, 6 декември 2018 |

Исчезна штитеничка од Домот за деца „25 мај“

Исчезна уште едно девојче од домот „25 Мај“ откако направило инцидент. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 15 часот пријавено е дека 14 годишна штитеничка на домот „25 мај“ се оддалечила од домот откако претходно физички нападнала друга 12 годишна штитеничка на домот „25 мај“. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top