| четврток, 6 декември 2018 |

Нов случај со затрупан скопски стан: Гореше дом во Мичурин (фото)

Утрово во скопската населба Мичурин изби пожар во стан, кој се наоѓа на првиот спрат на една од зградите. Огнот беше брзо угаснат од страна на противпожарната бригада. Во инцидентот нема повредени, но причинета е голема материјална штета.

Се работи за пожар кој најверојатно настанал поради премногу насобрани работи, бидејќи сопственикот во него собирал отпад.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top