| четврток, 6 декември 2018 |

(Трев)опасна диета

– Значи вака, ова ќе биде вашата диета: на ден по 300 грама зелка, 400 грама лист од цикорија и марула колку сакате…
– Докторе, а ѕвонче на вратот треба ли да си врзам или може и така да пасам?!?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top