| четврток, 6 декември 2018 |

Зоолошката градина во хумантирана мисија за собирање средства за Сара

Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната мисија за собирање на средства за малата Сара.
Во прилог ви испраќаме информации за настанот кој ќе се одржи оваа сабота во Скопје Зоо.

Во сабота во Зоолошка градина Скопје ќе се одржи хуманитарен настан за малата Сара Настеска од Охрид.
Од 12:00-15:00 посетителите ќе имаат можност да се дружат и забавуваат со Дизни ликовите Мики и Мини Маус, а притоа и да донираат за Сара на која итно и е потребна трансплантација на коскена срж.
Во Зоо Скопје веќе неколку дена е поставена и кутија за донации, па и на самиот влез граѓаните може да донираат и да бидат хумани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top