| четврток, 6 декември 2018 |

Неколку делови од Скопје утре без струја

Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа утре без напон ќе остнат дел од потрошувачите во Кисела Вода, Студеничани, Карпош, Аеродром, Бутел и Ѓорче Петров.

Без електрична енергија од 13 до 15 чсот ќе останат потрошувачите од ул. 1439 во населба Пинтија, од 09,00 – 15,00 часот село Батинци улици 4, 6 и 7 и дел од село Моране, од 08,30 до 12,00 часот ул. „Малешевска“ во Драчево од 08,30  до 12,30 часот делови од улиците „Владимир Каваев“, „Кленоец“, „Клепа“,  ул. „Мите Богоевски“ – подулица 2, од 09,00 до 13,00 часот село Радишани, м.в. Саздов Рид, Пат за Љубанци и од 09,00 до 14,00 часот ул. „Радушка“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top