| четврток, 6 декември 2018 |

Името го даваме, ѓубрето не! (фото)

Покрај многуте коментари за уставните промени кои ги налага договорот со Грција, на социјалните мрежи жителите на Скопје реагираат на нечистотијата и отпадот присутен во градот.

Преполните корпи за отпадоци и контијери ги има на секој чекор, коментираат корисниците на социјални мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top