| четврток, 6 декември 2018 |

Неколку скопски населби и Прилеп без струја – дали мракот е дел од сценариото на власта?

Инфомакс пренесува информација дека неколку скопски населби и градови ширум државата се без струја. Досега имаме информации дека електрична енергија во моментов нема во Аеродром, Ново Лисиче и Ѓорче во Скопје како и во Прилеп.

Според порталот, граѓаните стравуваат дека прекинот на електричната енергија е дел од сценариото за уставни измени во македонското собрание и промена на уставнот име на Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top