| четврток, 6 декември 2018 |

Тие

– Трпе, ајде измени го глаголот „гласам”…
– Јас гласам, ти гласаш, тој гласа, таа гласа, ние гласаме, вие гласате! …
– А „тие”?!? …
– Тие после ни ја е*ат мајката, учителке!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top