| четврток, 6 декември 2018 |

Од петок се укинуваат сезонските линии 58 и 69

ЈСП информира дека од петок (19.10.2018 година) се укинуваат сезонските линии 58 (Транспортен центар – Јаболци, Нова Брезница) и 69 (Транспортен центар – Дивле, Катлановско Блаце, Кожле).

Посочените линии се сезонски и нивното функционирање е утврдено со одлуката за линиски превоз на патници во Град Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top