| четврток, 6 декември 2018 |

Гаро се пофали со нова девојка

Познатиот македонски музичар Гаро Јуниор на својот фејсбук профил се пофали дека е во врска. Тој го смени својот статус, за што доби стотици честитки, убави желби и понуди да му пејат на свадба.

Гаро долго време беше во врска со пејачката Ева Нединковска, а по раскинувањето се појави со нова девојка, но некако приватниот живот го држеше во тајност. Сега реши да се пофали на фејсбук дека повеќе не е сингл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top