| четврток, 6 декември 2018 |

Брак за надворешни работи

– Здраво! Слушам си се оженил?! …
– Аха, се оженив…
– Кој ѓавол те натера? …
– Не ми се допаѓаше да јадам надвор…
– А сега? …
– Сега ми се допаѓa!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top