| четврток, 6 декември 2018 |

Од понеделник зимско сметање на работното време на јавните паркинзи

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ – Скопје соопшти дека од понеделник почнува зимското сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање со кои стопанисува претпријатието.

Работното време во зоните А, Б и Ц ќе биде од понеделник до петок од 7 до 21 часот, а в сабота од 7 до 14 часот.

На јавната површина наменета за паркирање зона Д работното време останува исто, односно од понеделник до сабота, од 7 до 23 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top