| четврток, 6 декември 2018 |

Тешка сообраќајка кај Градски парк – Со „Сеат“ се забил во улична светилка (фото)

Тешка сообраќајка се случила утрово на кртосницата кај фонтана во Градски парк. Како што може да се види на фотографиите, возач со автомобил марка „Сеат“ се забил во улична светлка и излетал на паркингот.

Засега нема информации за повредени лица во несреќата. Повеќе детали за сообраќајката во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top