| четврток, 6 декември 2018 |

Само Сарај влезе во ЕУ и НАТО

Најголема излезност до 17 часот има во Сарај, каде 54 отсто од граѓаните го оствариле своето право на глас на референдумот за промена на уставното име.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top