| четврток, 6 декември 2018 |

Скопјани бојкотираат – излезноста катастрофална

Скопјнани бојкотираат – рекордна ниска излезност на референдум во скопските општини. Графиконите велат дека до 13 часот ни половина од оние кои гласале на изборите во претходните години денеска не излегле да го остварат своето право.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top