| четврток, 6 декември 2018 |

Двојно помала излезност во скопски Aеродром за разлика од минатогодишните избори

Скопски Аеродром сега-засега остана дома. Само 18.22 отсто од жителите на оваа општина до 13 часот излегле да го искажат својот став по однос на референдумското прашање. За разлика од годинава, на минатогодишните избори своето прао на глас до 13 часот го оствариле 33.36 отсто, што е двојно повеќе од годинава. Вво 2016 година до 13 часот, пак, излегле дури 43.09 отсто од гласачите.

Ова е графичкиот приказ на излезеност по години и по саатница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top