| четврток, 6 декември 2018 |

Елена Велевска за разводот: „Кучињата лаат, караванот си врви!”

„Кучињата лаат, карванот си врви” дефинитивно е поговорката по која се води Елена Велеска изминатиов период. Имено, додека цела домашна јавност бруи за нејзиниот развод и семејното насилство кое го трепела сите овие години додека била во брак, фолкерката посилна од кога било, со крената глава „гази” на професионален план и работи без престан.

„Имам настапи, турнеи, аннгажмани и работам нонстоп. Кога не работам, времето го минувам со моите деца“, вели Велевска, и додава дека за разводот не зборува многу од проста причина што истиот во моментов е во тек, а таа сака да ги заштити своите две ќерки и синот, кои и’ се најважни во животот.

Летото, иако делумно го помина работно, успеа да најде и време за одмор, па неколку пати беше во соседна Грција, од каде што со жешки фотки ги поздравуваше фановите, а наскоро ќе сними и нов материјал, кој ќе биде промовиран во соседна Бугарија, каде што е доста популарна и барана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top