| четврток, 6 декември 2018 |

Полов полицаец

Се превртува камион со јајца. Пристигнува полицаецот, гледа каква е работата и ѕвони веднаш во Брза помош…
– Ало, Брза помош ли е тоа? …
– Да, што се случило? …
– Па тука еден се преврте и си ги скрши јајцата…
– Добро, а органот како е? …
– Пааа, органот е на телефонот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top