| четврток, 6 декември 2018 |

Без вода утре неколку улици во Центар

Без вода утре од 9:30 часот ќе останат дел од корисниците од улиците „50-та Дивизија“ и „Јордан Мијалков како и  училиштето „Панче Караѓозов“ и Министерство за здравство.

Од Дежурно-информативениот Центар на ЈП Водовод и канализација-Скопје соопштија дека прекинот со вода е поради водоводен приклучок ф-100мм на улицата „Јордан Мијалков“ и ќе трае се до завршување на зафатот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top