| четврток, 6 декември 2018 |

Проблем

Во автосалон:
– Господине, во оваа кола, иако е мала, може да собере 6 луѓе без проблем…
– Е кај ќе најдам бе 6 луѓе без проблем?!?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top