| четврток, 6 декември 2018 |

Поради дефект на фонтаната, дел од Центар утре без вода

Поради дефект на затворач од Ф-125мм на улица „Орце Николов бб“ ( фонтаната на плоштад ) во општина Центар, утре од 9:00 часот, па се до санирање на дефектот, ќе има прекин во водоснабдувањето.

Без вода утре ќе бидат корисниците на дел од улица „Орце Николов“, дел од „Кеј 13-ноември“, „Скопска“ и „Никола Кљусев“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top