| четврток, 6 декември 2018 |

Клинички денеска: Во која земја цивилни возила и Итна помош влегуваат преку ист влез? (фото)

На фотографиите кои сведочат за денешната гужва на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, слика која за жал не ништо ново од овој здравстевен центар, може да се видат и возила на Итната помош како се заглавени во колоната автомобили на една целосно блокирана уличка во комплексот.

Логичното прашање кое секому ќе му дојде на памет по оваа слика е – Во која земја возилата на Итната помош влегуваат до клиниките по истите улици по кои се движат и цивилните возила и дали е во ред пациентите на кои итно им треба медицинска помош да чекаат да се расчисти оваа гужва за да дојдат до одделите на кои таа треба да им се пружи…?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top