| четврток, 6 декември 2018 |

Заспивање

Таткото го успива детето… После 20 минути иде мајката и прашува:
– Ееееј, заспа ли? …
– Да мамо, заспа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top