| четврток, 6 декември 2018 |

Три, три и пол

Цветко му се фали на Трпе…
– Имам лек за несоница, само броиш до три и заспиваш…
– Само до три? …
– Па, добро може да те фати и три ипол некогаш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top