| четврток, 6 декември 2018 |

Во новата сезона МЗТ со нво лого (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром од следната сезона ќе настапува со ново модернизирано лого, кое ги задржува главните елементи на досегашното.

Како што информираа од клубот тоа е изработено во соработка со навивачите, а го задржува духот и симболиката на МЗТ.

Од МЗТ наведуваат дека со ребрендирањето на логото сакаат да означат еден нов почеток со нов начин на размислување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top