| четврток, 6 декември 2018 |

Од врата во вода: Шилегов избрал викендичка на убава локација (ФОТО)

Куќата е на два ката, со потпорни ѕидови, и е со површина од неколку стотина метри квадратни. Шилегов ја купил крабината за 55 илјади евра.

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов неодамна се подновил со нова викендица во Маврово, пренесува Курир. Викендицата се наоѓа на неколку метри од мавровското езеро и истата ја има купено како карабина.

Во тек се градежни работи, на лице место може да се забележи градежна механизација, багери и булдожери како ја оформуваат парцелата и работници ја доградуваат викендицата.

Куќата е на два ката, со потпорни ѕидови, и е со површина од неколку стотина метри квадратни. Шилегов ја купил крабината за 55 илјади евра.

Шилегов истата уредно ја има пријавено во анкетниот лист каде може да се види дека поседува уште 4 станови и трокатна куќа во Скопје. Тој поседува и адвокатска канцеларија со повеќе од 10 вработени.

Шилегов планирал пензионерските денови да ги минува во Маврово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top