| четврток, 6 декември 2018 |

Искусна снаа

– Тато, ќе се женам! …
– Не ли си млад сине, имаш само 20 години? …
– Така решив…
– Штом така си решил добро. И како се вика снаата? …
– Јован…
– Како Јован?!? Па тоа е момче! …
– Eeeeee, не e момче! 45 години има…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top