| четврток, 6 декември 2018 |

До Грција

– Каде на одмор? …
– До Грција…
– Каде во Грција? …
– ДО Грција велам. Во Дојран ќе одам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top