| четврток, 6 декември 2018 |

(Не)сериозно хоби

– Што работиш? …
— Шверцам цигари…
– А хоби нешто имаш? …
— Да бе, градоначалник сум на општина Ново Село.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top