| четврток, 6 декември 2018 |

Пораката со која Јелена Карлеуша му ја честита годишницата на сопругот го вжешти Интернет

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ денес слават десет години брак. Поп-пејачката и фудбалерот се венчаа на 28 јуни 2008 година, а за нивната венчавка се зборуваше со месеци. Карлеуша му ја честита годишницата на својот сопруг на Твитер со духовита порака, која ги насмеа нејзините следбеници.

На сопругот Душко Тошиќ му ја честитам 10-годишницата од бракот со песната ’Каква жена имам, подобро да ја немам’“, порача пејачката на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top