| четврток, 6 декември 2018 |

Татко

– Сине, дојди сега да пивнеме по една ракија…
– Ама тато, јас сум уште малечок! …
– А бе што дека си малечок. И јас сум голем, па заедно го напишавме домашното!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top