| четврток, 6 декември 2018 |

(Пре)сметка

– Тато, што е љубов? …
– Светлина во животот, сине…
– А, брак? …
– Сметката што треба да ја платиш за таа светлина!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top