| четврток, 6 декември 2018 |

Класна карма

Полицаец запира возило и кога дошол до возилото, гледа, возачот е неговата класна раководителка од средно. Го остава блокчето со казни, вади тетратка и пенкало и вели:

– Госпоѓо Митревска, повелете. Нема да ви напишам казна, но најдоцна до утре да се вратите со тетраткава и да имате 100 пати напишано „Повеќе нема да го прекршувам ограничувањето на брзината“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top