| четврток, 6 декември 2018 |

Административна пауза

Административец задремал на бирото и колегите го будат:
– Стани колега, пауза е. Ќе одиме да се размрдаме…
– Одете вие. Јас ќе дремам без пауза денес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top