| четврток, 6 декември 2018 |

Систематско шалтање

– Ќе ви ставам печат и ќе отидете на другиот шалтер да ви потпишат…
– Ама нели е едношалтерски систем?!? …
– Епа да де! Тука еден шалтер, таму еден шалтер…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top