| четврток, 6 декември 2018 |

Фластери

Во аптека:
– Здраво, што ќе ми препорачате за да симнам набрзина некое килце за летово? …
– Имаме фластери…
– Како се употребуваат? …
– Се лепат на устата за да не јадеш!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top