| четврток, 6 декември 2018 |

Златен јазик имаме

Пишувајте кирилица затоа што:
– “Eve mace klecam” и „Еве маче клечам“ – НЕ Е ИСТО! …
За многу години нека е денот на просветителите Кирил и Методиј!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top