| четврток, 6 декември 2018 |

Авто хумор

На производната лента во Фолсваген разговараат два голфа:
– Каде ќе одиш кога ќе не склопат тука? …
– Во автосалон во Холандија. Ти? …
– Јас во автосалон во Словенија…
– Еееј супер! Ќе се сретнеме после 15 години во некој автосервис во Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top