| четврток, 6 декември 2018 |

Пушење

Викаат ако ги откажете цигарите, за 2 години ќе си купите автомобил!?! …
26 месеци и 3 недели без цигари, а сѐ уште:
– ја возам истата кола…
– излегувам со истата жена…
– го користам истиот телефон…
– правам помалку паузи на работа…
И згора на сѐ, ќе живеам подолго вака. Налет!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top