| четврток, 6 декември 2018 |

Галеницата на Новак Ѓоковиќ: Како Тара го сака тато (фото)

Дека врската меѓу татковците и ќерките е посебна и нераскинлива сведочи и ќерката на популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Тара, која, иако има само осум месеци, го обожава својот татко!

Имено, Тара внимателно го следеше натпреварот на тато против Душан Лајовиќ, а сопругата на Новак, Јелена, овој симпатичен миг од семејниот дом го сподели со следбениците на Инстаграм.

Љубов“, кратко порача Јелена Ѓоковиќ, додека на фотографијата ја гледаме наследничката која ги следи подвизите на тато.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top