| четврток, 6 декември 2018 |

Папагалка

– Комшија, ти нели чуваше папагал? …
– Да, ама ми умре…
– Од старост? …
– Не, од мака. Од жена ми не можеше до збор да дојде!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top